مبدل حرارتی پوسته و لوله
اکتبر 4, 2018
مبدل جوشی به عنوان اکونومایزر
اکتبر 6, 2018
Show all

استفاده از مبدل های صفحه ای برای تولید آب مقطر در صنایع دارو سازی

به علت اهمیت بالای بهداشت در صنایع داروسازی، آب مورد استفاده در این صنایع  تحت استانداردهای خالص ­سازی بسیارسخت­گیرانه و دقیق و بر اساس شرایط خاصی تولید می شود. ایناستانداردها شامل استانداردهای هایژنیک و گذراندن آزمایشاتی از قبیل تست TOC (میزان کربن آلی محلول در آب)، تست کانداکتیویتی یا رسانندگی الکتریکی، تست سطح آلودگی میکروبی و …می ­باشد. روش­ های متنوعی برای استحصال آب با خواص مذکور وجود دارد که رایج ترین و مورد تاییدترین آن (براساس استانداردهای بین­المللی)، روش “تقطیر تراکمی” است. دراین روش آبمعمولی تبخیر شده و با تقطیر مجدد خالص سازی می­ شود.

اصلی ترین تجهیز مکانیکی مورد استفاده در سیستم تقطیر تراکمی، مبدل حرارتی است که در آن بخار آب با انتقال حرارت با آب سرد تقطیر می­ شود. با توجه به راندمان حرارتی بالای مبدل­ هایصفحه ­ای نسبت به سایر مبدل ­های حرارتی معمول، رشد استفاده از این نوع مبدل در سیستم­ های تقطیر دارویی در دهه­ ی اخیر بسیار قابل توجه بوده است.

شرکت مارس یکی از معتبرترین شرکت های فعال در زمینه­ ی تولید و ارائه­ ی انواع مبدل صفحه ای جوشی و واشری جهت کاربری های دارویی و هایژنیک  می­ باشد.  این شرکت با ارائه­ ی انواع مبدل­ های صفحه­ ای در ظرفیت­ ها و سایزهای مختلف، پاسخگوی نیاز صنعت داروسازی کشور به این نوع مبدل حرارتی بوده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *