تامین آب گرم جکوزی
جولای 27, 2022
بهترین سیستم گرمایشی
جولای 27, 2022
Show all

مبدلهای حرارتی صفحه ای جوشی، آخرین تکنولوژی ساخت مبدلها در دنیا با کامپکت ترین شکل ممکن می‌باشند. که جای هیچگونه رقابتی به انواع دیگر در بازارهای جهانی نمی‌دهند. راندمان بالای 90 درصد و ابعاد بسیارکوچک به همراه هزینه کمتر و نصب آسانتر، این مبدل را به عنوان بهترین گزینه جهت کاربریهای حرارتی و برودتی معرفی می نمايد.

مبدلهای صفحه ای جوشی از تعدادی صفحه از جنس استنلس استیل 316L،304 تشکیل شده که توسط مس یا نیکل به صورت یکپارچه درشرایط خلأ به همدیگر جوش شده اند. مبدل حرارتی صفحه ای جوشی با ابعاد و هزینه کمتر، راندمان و مزایای بیشتر، تعداد صفحات براساس ظرفیت مورد نیاز و نوع جوشکاری صفحات (مس یا نیکل) بر اساس کاربری تعریف شده اند.

این مبدلها برخلاف نوع واشری آن (Gasket Type) به واشر، فریم و متعلقات دیگر نیازی ندارند و در فشار حدود 700 psi تست می‌گردند. ازمزایای اصلی این مبدلها میتوانبه هزینه کمتر، وزن و ابعاد کمتر، حجم کمتر سیال مورد استفاده و راندمان بسیار بالای آناشاره نمود.

مبدل حرارتی جوشی

نوع و شکل شیارهای صفحات مورد استفاده در مبدلهای صفحه ای جوشی مارس مبدلهای جوشی سری B ساخت شرکت دانفوس با صفحات از جنس استنلس استیل  316L و 304 با سه مدل شیار مختلف(H – L – M) به شرح ذیل جهت کاربریهای مختلف ساخته می‌شوند:

  • صفحات نوع H دارای شیارهایی با زاویه باز می‌باشند که نتیجه آن افزایش توربولنسی جریان و انتقال حرارت بیشتر می‌باشد. (مناسب کاربری برودتی)
  • صفحات نوع L دارای شیارهایی با زاویه تند می‌باشند که نتیجه آن کاهش افت فشار، کاهش توربولنسی جریان و کاه
  • انتقال حرارت می‌باشد. (مناسب کاربری های با افت فشار کم)
  • صفحات نوع M ترکیبی از دو نوع H و L مي‌باشند که به صورت یک در میان به هم متصل شده اند. و از لحاظ افت فشار و انتقال حرارت نرمال بوده و ما بین دو نوع H و L به حساب می آیند. (مناسب کاربری های عمومی)
Extrude-and-type-Danfoss-plate-bphe

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.