مبدل های مارس

شرکت میزان اعتماد راهبرد سازه (مارس) فعال در زمینه نفت ، گاز ، پترو شیمی ، صنایع سبک و سنگین و تاسیسات ، در راستای خود کفایی ایران اسلامی توانسته است با تکیه بر دانش فنی و تجربه کارد متخصص خود اقدام به طراحی و ساخت انواع مبدل های حرارتی صفحه ای همگام با فناوری روز اروپا را در داخل کشور امکان پذیر نماید.

این شرکت صمیمانه در پی گسترش همکاری بر اساس منافع مشترک است و با افتخار این اطمینان را داریم که همواره برترین خدمات را در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی مبدل های حرارتی

مبدل های صفحه ای نوعی از مبدل های حرارتی می باشند که سطح تبادل بین دو سیال سر و گرم توسط صفحات ایجاد می گردد . جنس صفحات بسته به نوع سیال بسیار متنوع بوده که شامل انواع استسل، تیتانیوم و نیکل می باشد.

کاربرد مبدل های حرارتی صفحه ای

مبدل های مارس به دلیل بازده بالا ، حجم کم و سازگاری با سیال های مختلف ، کاربرد های گوناگونی در صنایع دارند . مدل های متفاوت مبدل ها ، پاسخ گویی به بیشتر صنایع را امکان پذیر ساخته است .

صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی-صنایع تهویه و تاسیسات- صنایع شیمیایی و داروئی- صنایع غذایی و آشامیدنی- صنایع دریایی- انرژی های نوین- صنایع اتومبیل- صنایع نساجی و……

  • آب گرم بهداشتی

آبی که از شبکه آب شهری می آید به هنگام عبور از مبدل حرارتی به سرعت به درجه حرارت مطلوب می رسد و آب گرم به صورت پیوسته در تمام طبقات ساختمان در دسترس خواهد بود .لازم به ذکر است با توجه به ابعاد کوچکتر این نوع مبدل نسبت به سایر مبدل ها ، فضای اشغالی توسط مبدل تا یک پنجم کاهش می یابد.

  • گرمایش و سرمایش مرکزی

مبدل صفحه ای به عنوان رابط بین تولید کننده (بویلر یا چیلر) و مصرف کننده (رادیاتور یا فن کوئل) قرار گرفته و با افزایش راندمان تا 50% در مصرف گاز و20% در مصرف برق صرفه جویی خواهد شد.

  • فشار شکن

مبدل صفحه ای به عنوان فشار شکن بین برج خنک کننده و چیلر –چیلر و فن کوئل یا بویلر و فن کوئل در طبقات میانی ساختمان قرار گرفته وبا کاهش فشار از روی سیستم علاوه بر افزایش طول عمر سیستم تا 20% به کوچکتر شدن چیلر کمک می نماید.

  • گرمایش استخر

مبدل های حرارتی صفحه ای مارس با توجه به راندمان بالا زمان گرمایش آب استخر را به حداقل کاهش داده است . در نتیجه هزینه های سوخت مصرفی نیز کاهش پیدا خواهد کرد.

  • صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی

گروه مهندسی مارس توانایی طراحی و ساخت انواع پاستوریزها و کولر پلیت ها با استفاده از قطعات با استانداردها ی غذایی و دارویی را دارا می باشد.

  • انرژی های نو و بازیافت انرژی

با توجه به رشد روز افزون هزینه های حامل انرژی ، تمام صنایع به سمت استفاده از راهکارهای کاهش مصرف ، استفاده مجدد از انرژی های هدر رفته و همچنین انرژهای تجدید پذیر رفته اند. گروه مهندسی مارس با ارائه طرح های نوین و انواع مبدل های حرارتی صفحه ای همواره به این مهم پرداخته است.

 

برتری های مبدل های حرارتی صفحه ای مارس

دقت انتقال حرارت:

توانایی رسیدن به دمای واقعی مورد انتظار

امکان افزایش یا کاهش ظرفیت مبدل

کاهش هزینه ها:

هزینه های پایین نصب و تعمیرات

کاهش هزینه های عملیاتی

قابل اطمینان:

کاهش رسوب روی پلیت ها

تنش و خورندگی کم

دقت بالای طراحی

کاهش مصرف انرژی:

بازیافت حرارتی بسیار بالا

کمترین مصرف انرژی در فرآیندها

بازده بالا در سطح تبادل حرارت پایین

دوستدار محیط زیست :

کمترین مصرف انرژی برای بیشترین اثر حرارتی

تولید گرمای کمتر در فرآیند ها

دانلود کاتالوگ: