سیستم های گرمایش از کف
آگوست 13, 2022
سیستم های سرمایشی و گرمایشی
آگوست 14, 2022
Show all

در کشور ما سیستم های رایج تولید آب گرم مصرفی که به صورت سنتی از سالیان قدیم مورد استفاده قرار گرفته است عبارنپتند از :آبگرمکن های مخزن دار استوانه ای شکل (نوع مستقیم )و منابع دوجداره و منابع کویلی (نوع غیر مستقیم ) که دارای مشکلات سیستم های تولید آب گرم مصرفی به شرح زیر می باشند :

Mars
  • درهرسه  سیستم باید حجم زیادی از آب همیشه گرم نگه داشته شود که مستلزم صرف انرژی زیادی است حتی در ساعت هایی از شب که مصرف آب گرم به حداقل خود می رسد سیستم باید کل حجم آب ذخیره را در دمای ثابت حفظ کند .
  • حجم زیادی از فضا در موتور خانه ها توسط این منابع اشغال می شود .
  • هزینه زیادی صرف عایقکاری سطح خارجی این منابع می شود با وجود سطح خارجی زیاد اتلاف انرژی باز هم وجود خواهد داشت
  •  ساکن شدن آب در این منابع و گرم شدن آن زمان کافی برای تشکیل رسوب در جداره های فلزی و در مجاورت کویل وجود دارد . به عبارت دیگر در این منابع در مدت زمان کوتاهی رسوب زیادی تشکیل می شود .
  • دمای آب گرم تولیدی در این منابع حداقل 60 درجه ی سانتی گراد می باشد. این آب در محل مصرف باید با آب سرد مخلوط و در دمای حدود 40 درجه ی سانتیگراد مصرف شود. اولا باید انرژی حرارتی زیادی مصرف شود تا آب 60 درجه ی سانتیگراد تولید کنیم. و دوباره این آب را سرد کنیم ثانیا رسوب کربنات کلسیم رابطه مستقیم با دما دارد. و هرچه دما بالاتر رود رسوب بیشتری در سیستم تولید می شود . ثالثا به دلیل اختلاط آب گرم و سرد مصرف آب زیادتر می شود و آب را هدر می دهیم .
  • هزینه تعمیر و نگهداری سیستم های سنتی تولید آب گرم مصرفی زیاد است.  چون با تشکیل کوچکترین سوراخ در کویل مسی یا بدنه فلزی سیستم باید نسبت به تعویض آن اقدام کرد .
ALFA LAVAL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *