مبدل حرارتی پوسته و لوله
آگوست 9, 2022
مبدل جوشی به عنوان اکونومایزر
آگوست 9, 2022
Show all

استفاده از مبدل های صفحه ای برای تولید آب مقطر در صنایع دارو سازی

به علت اهمیت بالای بهداشت در صنایع داروسازی، آب مورد استفاده در این صنایع تحت استانداردهای خالص ­سازی بسیارسخت­گیرانه و دقیق و بر اساس شرایط خاصی تولید می شود. استانداردها شامل هایژنیک و گذراندن آزمایشاتی از قبیل تست TOC، تست کانداکتیویتی،رسانندگی الکتریکی، تست سطح آلودگی میکروبی می ­باشد. روش­ های متنوعی برای استحصال آب با خواص مذکور وجود دارد که رایج ترین و مورد تاییدترین آن روش “تقطیر تراکمی” است. دراین روش آب معمولی تبخیر شده و با مبدل جهت آب مقطر تقطیر مجدد خالص سازی می­ شود.

اصلی ترین تجهیز مکانیکی

مورد استفاده در سیستم تقطیر تراکمی، مبدل حرارتی است که در آن بخار آب با انتقال حرارت با آب سرد تقطیر می­ شود. با توجه به راندمان حرارتی بالای مبدل­ هایصفحه ­ای نسبت به سایر مبدل ­های حرارتی معمول رشد استفاده از این نوع مبدل در سیستم­ های تقطیر دارویی قابل توجه بوده است.

Mars

شرکت مارس یکی از معتبرترین شرکت های فعال در زمینه­ ی تولید انواع مبدل صفحه ای جوشی و واشری مبدل جهت آب مقطر و کاربری های دارویی و هایژنیک می­ باشد. مارس با ارائه­ ی مبدل­ های صفحه­ ای در ظرفیت­ ها  مختلف، پاسخگوی نیاز صنعت داروسازی کشور به این نوع مبدل حرارتی بوده است.

روش­ های متنوعی برای استحصال آب با خواص مذکور وجود دارد که رایج ترین و مورد تاییدترین آن (براساس استانداردهای بین­المللی)، روش “تقطیر تراکمی” است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *