شایعات پیرامون سیستم های گرمایش از کف
ژوئن 28, 2022
حفاظت کندانسور چیلر ها
ژوئن 28, 2022
Show all

تولید آب گرم بهداشتی و صرفه جویی انرژی با استفاده از مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار

آب گرم بهداشتی یکی از نیاز های اساسی انسان می باشد به طور کلی گرم کردن آب گرم بهداشتی در ساختمان ها توسط آبگرمکن صورت می گیرد . آبگرمکن ها به دونوع مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند . در این بخش سعی بر این است که انواع آبگرمکن ها و معایب سیستم های سنتی گرمایش آب مصرفی بررسی شود و مزایای استفاده از مبدل های حرارتی صفحه ای واشردار برای گرمایش آب مصرفی بیان و ازنظر مصرف انرژی با هم مقایسه شود .

آبگرمکن مستقیم

در آبگرمکن مستقیم گرم کردن آب مصرفی به طور مستقیم انجام می شود . و عامل گرم کننده آب مستقیما در مجاورت آن وجود دارد .آبگرمکن گازی -برقی -نفتی – و ….نمونه هایی از آبگرمکن هستند .در این آبگرمکن ها معمولا دمای آب شهر را به حدود 140 درجه ی فارنهایت می رسانیم و سپس برای مصرف با آب سرد مخلوط می کنیم . این آبگرمکن ها دارای مخزن ذخیره می باشند که به تدریج آب ذخیره مصرف می شود. برای گرم کردن آب در این آبگرمکن نیاز به زمان می باشد به عبارت دیگر آب سرد در این آبگرمکن ها فوری گرم نمی شود .

آبگرمکن غیر مستقیم

در آبگرمکن غیر مستقیم گرم کردن آب مصرفی به طور غیر مستقیم انجام می شود, که خود به دونوع تقسیم می شود .

الف – از طریق گرم و ذخیره کردن آب گرم و سپس مصرف کردن

ب – از طریق گرم کردن و استفاده ی فوری بدون ذخیره

از سیستم ذخیره کردن آب گرم در مواقعی استفاده می شود که تقاضای آب گرم ثابت و پیوسته نباشد در نتیجه حجم زیادی آب گرم باید برای یک زمان خاصی که مصرف حداکثر است در منبع ذخیره شود مکانیزم گرم شدن آب منبع به این قرار است که آب سرد به داخل منبع آمدهو با کویل گرم تماس حاصل می کند آب سرد از طریق جا به جایی طبیعی گرما را از کویل می گیرد و با گرم شدن به قسمت بالای منبع می رود . در این سیستم نیز دمای آب شهر را به 140 درجه ی فارنهایت می رسانیم و برای مصرف با آب سرد مخلوط می کنیم برای گرم کردن آب این منابع به زمان نیاز داریم سیستم غیر مستقیم تولید اب گرم به صورت فوری در مواقعی استفاده می شود که تقاضای آب گرم ثابت و پیوسته است

در این سیستم آب به محض عبور از یک مبدل حرارتی گرم و آماده مصرف می شود .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.