روش حذف آهن و منگنز از آب
ژوئن 27, 2022
اگزاست فن تهویه
ژوئن 27, 2022
Show all

ایستگاه پمپاژ فاضلاب – پمپ سپتیک

ایستگاه پمپاژ فاضلاب دستگاهی است که به واسطه استفاده از یک مخزن نگهداری دارای لوله های انتقال و پمپ با توان های مختلف وظیفه دارد سیالی را از سطح پایین به سطح بالاتر منتقل کند.

ایستگاه پمپاژ فاضلاب یک نوع لیفت استیشن است که در آن یک پمپ لجن کش خورد کن دار که ظرفیت آن توسط مهندس مشاور طراحی می­گردد. پساب جمع شده از چند طبقه پارکینگ یا چند طبقه مجتموع مسکونی را که روی الگوی شهری سوار نیستند به درون سیستم فاضلاب شهری یا چاه فاضلاب پمپاژ می­نماید.

اینکه چه پمپی برای ایستگاه پمپاژ فاضلاب استفاده شود قطعا نیاز به تجربه مهندس طراح خواهد داشت و اینکه لوله انتقال فاضلاب از چه جنسی باشد پیشنهاد استفاده از لوله پلی استیلن تک جداره با فشار داخلی بالا می­باشد چرا که پمپ با فشار سعی در عبور فاضلاب به درون الگوی شهری را دارد. در این بخش توجه کنید در بخش عمودی لوله های انتقال فاضلاب از لوله کاروگیت استفاده نکنید چرا که این لوله ها توان و تحمل فشار بیشتر از نیم بار را ندارند.

پمپ های مورد استفاده در ایستگاه پمپاژ می­تواند خارجی یا ایرانی باشد و در هر دو صورت می بایست لجن کش باشد و خورد کن دار، تا بتواند فاضلاب جامد ورودی به لیفت استیشن را خورد نماید و از گرفتگی لوله های انتقال جلوگیری نماید.

 

نحوه محاسبه ظرفیت پمپ سپتیک ساده است بدین نحو که ظرفیت پمپ مورد استفاده در لیفت استیشن پارامتری است وابسته به دبی فاضلاب سرازیر شده به مخزن ایستگاه پمپاژ، ارتفاع عمودی که باید فاضلاب به سمت بالا منتقل شود و یک سوم طولی که باید فاضلاب بصورت افقی منتقل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.