اگزاست فن تهویه
آگوست 16, 2022
حذف آهن و منگنز از آب
آگوست 16, 2022
Show all

ایستگاه پمپاژ فاضلاب  یا پمپ سپتیک دستگاهی است که به واسطه استفاده از یک مخزن نگهداری دارای لوله های انتقال و پمپ با توان های مختلف وظیفه دارد. سیالی را از سطح پایین به سطح بالاتر منتقل کند.

Mars

ایستگاه پمپاژ فاضلاب یک نوع لیفت استیشن است که در آن یک پمپ لجن کش خورد کن دار که ظرفیت آن توسط مهندس مشاور طراحی می­گردد. پساب جمع شده از چند طبقه پارکینگ یا چند طبقه مجتموع مسکونی را که روی الگوی شهری سوار نیستند. به درون سیستم فاضلاب شهری یا چاه فاضلاب پمپاژ می­نماید.

ALFA LAVAL

اینکه چه پمپی برای ایستگاه پمپاژ فاضلاب استفاده شود قطعا نیاز به تجربه مهندس طراح خواهد داشت و اینکه لوله انتقال فاضلاب از چه جنسی باشد. پیشنهاد استفاده از لوله پلی استیلن تک جداره با فشار داخلی بالا می­باشد چرا که پمپ با فشار سعی در عبور فاضلاب به درون الگوی شهری را دارد. در این بخش توجه کنید در بخش عمودی لوله های انتقال فاضلاب از لوله کاروگیت استفاده نکنید. چرا که این لوله ها توان و تحمل فشار بیشتر از نیم بار را ندارند.

پمپ های مورد استفاده در ایستگاه پمپاژ می­تواند خارجی یا ایرانی باشد و در هر دو صورت می بایست لجن کش باشد. و خورد کن دار، تا بتواند فاضلاب جامد ورودی به لیفت استیشن را خورد نماید و از گرفتگی لوله های انتقال جلوگیری نماید.

نحوه محاسبه ظرفیت پمپ سپتیک ساده است بدین نحو که ظرفیت پمپ مورد استفاده در لیفت استیشن پارامتری است. وابسته به دبی فاضلاب سرازیر شده به مخزن ایستگاه پمپاژ، ارتفاع عمودی که باید فاضلاب به سمت بالا منتقل شود. و یک سوم طولی که باید فاضلاب بصورت افقی منتقل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *