بهترین مبدل حرارتی صفحه ای
ژوئن 27, 2022
CONNECTORS
ژوئن 27, 2022
Show all

آب مقطر در صنایع دارو سازی

به علت اهمیت بالای بهداشت در صنایع دارو سازی ف آب مورد استفاده در این صنایع تحت استانداردهای خالص سازی بسیار سختگیرانه  دقیق و بر اساس شرایط خاصی تولید می شود. این استانداردها شامل استانداردهای هایژنیک وگذراندن آزمایشاتی از قبیل تستTOC(میزان کربن آلی محلول درآب)، تست کانداکتیویتی یا رسانندگی الکتریکی، تست سطح آلودگی میکروبی و….. می باشد. روش های متنوعی برای استحصال آب با خواص مذکور وجود دارد که رایج ترین مورد تایید ترین آن ( براساس استانداردهای بین المللی)، روش تقطیر تراکمی است در این روش آب معمولی تبخیر شده وبا تقطیر مجدد خالص سازی می شود.

اصلی ترین تجهیز مکانیکی مورد استفاده در سیستم تقطیر تراکمی، مبدل حرارتی است که در آن بخار آب با انتقال حرارت با آب سرد تقطیر می شود. با توجه به راندمان حرارتی بالای مبدل های صفحه ای نسبت به سایر  مبدل های حرارتی معمول ، رشد استفاده از این نوع مبدل در سیستم های تقطیر دارویی در دهه ی اخیر بسیار قابل توجه بوده است.

 شرکت مارس یکی از  معتبرترین شرکت های فعال در زمینه ی تولیدی و ارائه انواع مبدل های صفحه ای جوشی و واشری جهت کاربری ای دارویی و هایژنیک می باشد. این شرکت با ارائه ی انواع مبدل های صفحه ای در ظرفیت ها و سایز های مختلف ، پاسخ گویی نیاز صنعت دارو سازی کشور بهاین مبدل حرارتی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.